Umowa o współpracy WSHE – ZSP nr 1

Umowa o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Humanistyczno-Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Oskara Langego w Zamościu została podpisana w sobotę, 11 maja br. Współpraca ma dotyczyć m. in. wykorzystania potencjału organizacyjnego, bazy naukowej i doświadczeń za zakresu edukacji Uczelni.

Umowę podpisali Prorektor Uczelni dr hab. Prof. WSHE Arkadiusz Bereza oraz Dyrektor Szkoły mgr inż. Alicja Ciupa.

Umowa przewiduje organizację przez WSHE dla uczniów „Ekonomika” imprez kulturalnych, sportowych, wykładów i prelekcji z różnych dziedzin nauki, udział w wybranych zajęciach akademickich (wykładach i warsztatach) prowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych oraz studentów na terenie Uczelni.

- ZSP nr 1 jest naszym naturalnym partnerem z uwagi na zbliżony ekonomiczny profil kształcenia. Nawiązana współpraca stwarza płaszczyznę wymiany doświadczeń dydaktycznych pomiędzy nauczycielami a pracownikami naukowymi – mówi prof. Bereza.