International and Intercultural Week w VIVES

W dniach 22 – 24 marca 2016 roku Dr Magdalena Kuranc-Szymczak i Mgr Eliza Terejko reprezentowały Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną w Zamościu na International and Intercultural Week w VIVES – Applied Social Sciences, Campus Kortrijk (w Belgii).

International and Intercultural Week w VIVES zgromadził kadrę wykładowców z uczelni z całej Europy tj. Niemiec, Danii, Ukrainy, Rumunii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii, Belgii, Czech i Francji. Głównym tematem tegorocznego spotkania była migracja.

Dr Kuranc-Szymczak przybliżyła studentom kierunków psychologii stosowanej, bezpieczeństwa publicznego, pracy socjalnej i społeczno – edukacyjnej problematykę wolności i praw człowieka w myśli Adama Bienia („Political thought agrarian activist Adam Bien (1899-1998) – freedom, human rights and responsibilities”).

Mgr Eliza Terejko oprócz udziału w prelekcjach odbyła szkolenie (Job shadowing) dotyczące koordynacji programu Erasmus+ i współpracy międzynarodowej na przykładzie VIVES.

Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna w Zamościu współpracuje z Uczelnią VIVES również w zakresie wymiany studentów. Osoby zainteresowane wyjazdem na semestr studiów na belgijską Uczelnię VIVES (lub inną, z którą została zawarta umowa o współpracy) zapraszamy do kontaktu z koordynatorką programu Erasmus+ WSHE w Zamościu tj. Elizą Terejko. Szczegółowe informacje na temat programu wymiany – w tym wykaz Uczelni partnerskich – znajdziecie Państwo w zakładce Erasmus+.