Ichoriada 2015 i Targi Pracy i Edukacji – (foto)relacja z imprezy

28 maja 2015 r. już po raz czwarty odbyła się impreza pod nazwą ICHORIADA organizowana przez Wyższą Szkołę Humanistyczno – Ekonomiczną im. Jana Zamoyskiego z siedzibą w Zamościu.

Słowo ‘ichor’ z greckiego znaczy ‘krew bogów’, więc jak łatwo się domyśleć, głównym założeniem wydarzenia było promowanie honorowego krwiodawstwa i innych prozdrowotnych działań, mających na celu dbanie o swoje zdrowie, by w przyszłości móc oddać ten najcenniejszy lek życia. W porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Uczelnia przeprowadziła akcję zbiórki krwi i zachęcała do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Osoby, które oddały krew otrzymały oprócz tradycyjnej czekolady zestaw upominków od Uczelni.

Akcji towarzyszyły także III TARGI PRACY i EDUKACJI organizowane przy współudziale z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu, które w tym roku również cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podstawowym założeniem targów jest umożliwienie osobom bezrobotnym i poszukującym pracy zapoznania się z ofertą różnych instytucji oraz bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracodawcami. Odwiedzający Targi mogli również obejrzeć unikalną wystawę pn. „Chlebem i Solą”, przygotowaną przez Archiwum Państwowe w Zamościu i Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne z oddziałem w Zamościu.

Podczas targów, które odbyły się w budynku Collegium Novum (Koszary 54), odbyło się szkolenie nt. „Jestem aktywny na rynku pracy”, a także wykład dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych przygotowany przez wykładowcę kierunku Bezpieczeństwo Narodowe WSHE, dr hab. Leszka Elaka.