W naszym serwisie internetowym są wykorzystywane pliki cookies.
Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera

Starzy, słabi, często samotni – taki jest los wielu bohaterów, którzy kilkadziesiąt lat temu walczyli o to, abyśmy my żyli w wolnym kraju. Już po raz szósty organizowana jest zbiórka żywności pod hasłem „Bożonarodzeniowa Paczka dla Bohatera”.

Akcja ma na celu wsparcie kombatantów. Wiele z tych osób żyje bardzo, bardzo skromnie, czasami na granicy nędzy. Taka pomoc jest dla nich niezmiernie ważna i potrzebna. Niejednokrotnie dary, które Ci ludzie otrzymują pozwalają na godną Wigilię i w miarę godne święta. Zwracamy się też z wielką prośbą o kartki z życzeniami dla naszych bohaterów, które dołączymy do paczek. Organizatorzy proszą o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych: mąki, cukru, herbaty, kawy, kaszy, konserw, ryżu, słodyczy, makaronu, ale też warzyw i owoców w puszkach. Przydaje się również olej, sól, soki, płatki śniadaniowe. Zbierane są również artykuły chemii gospodarczej, takie jak płyny do kąpieli i do prania, mycia naczyń i podłóg, proszek do prania, mydło, szampon, pasta do zębów.

Zbiórka żywności w Zamościu będzie prowadzona do 6 grudnia 2016 r.

Następnie zebrane produkty będą pakowane i w dnach 17-18 grudnia rozwiezione i wręczone weteranom, sanitariuszom pomagającym partyzantom oraz osobom, które przetrwały Syberię.

Poniżej publikujemy oficjalny plakat akcji.

plakat-paczka-nowe-loga-czysty

advert