Archiwum w Zamościu i Mania stemplowania

Pod hasłem ” Międzynarodowy Dzień Archiwów – Dniem Twojego Hobby”  Archiwum Państwowe w Zamościu  we współpracy z Wyższą Szkołą Humanistyczno – Ekonomicznej w Zamościu oraz Ludowym Towarzystwem Naukowo-Kulturalnym  zorganizowało, skierowaną do dzieci, imprezę promującą edukację archiwalną i historyczną.

Zabawa: „Plan Działania” , Gra planszowa:  Archiwum Hrubieszowska 69A,  Archiwum w Literze Litera w Archiwum, Portret Cienia, Tajemnice Konserwatora, Mania stemplowania  to tylko niektóre z atrakcji jakie czekały na gości. Rozwiązując zagadki, uczestnicząc w grach i zabawach najmłodsi poznali m.in. narzędzia pracy archiwisty, miejsca w których gromadzone są archiwalia, a także dowiedzieli się jak zrobić pieczęć i do czego służy lak.

Impreza odbyła się 16 czerwca br. w murach Uczelni w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.